Подобрете го расположението со помош на овие намирници

од Elena Daskalova

Храната не служи само за да нè засити и да влијае врз нашето здравје. Таа, всушност, може многу да помогне во одржување на доброто расположение.

Многу видови храна поттикнуваат лачење на ендорфин и серотонин, кои се одговорни за тоа дали сме среќни, задоволни, расположени и насмеани.

Кои намирници можат да влијаат врз тоа дали сме добро расположени, дознајте ТУКА.

loading...

Слични содржини