Погледнете како изгледала мајка ѝ на Анџелина Џоли – убавината е наследна (ФОТО)

од Elena Daskalova

Анџелина Џоли со години важи за една од најубавите жени на светот, а естетските хирурзи тврдат дека најчести желби на нивните клиенти се очи или усни како нејзините.

Според нејзините најблиски, таа многу личи на нејзината покојна мајка Маршелин Бертран, по која нејзината ќерка Вивиен Маршелин го носи името.

Маршелин исто така била актерка, но ја занемарила кариерата за да може да се посвети на семејството, особено на нејзините деца. Таа се омажила на 21 година и најпрво го добила синот Џејмс, а потоа и Анџелина.

Никако не можела да ги вклопи актерските и семејните обврски, па одлучила дека сака да мине повеќе време со децата, наместо да снима. Од Џон Војт се разведе по пет години, бидејќи открила дека ја изневерувал.

View this post on Instagram

#angiejoliefans #angelinajolie #marchelinebertrand

A post shared by Angelina Jolie Fans (@angiejoliefans) on

Таа почина по долга борба со ракот на дојка и на јајници, во 2007 година. Оттогаш Анџелина живее во постојан страв дека ја наследила болеста на нејзината мајка.

Погледнете ги фотографиите од Маршелин и самите проценете.

https://www.instagram.com/p/B1Y0XEynQyz/?utm_source=ig_embed

Слични содржини