Полјаци се степале со тинејџерка во скопски Центар

од Nikola Popovski

Државјани на Полска се тепале со тинејџерка во центарот на Скопје, информираат од скопската полиција.

Според МВР, настанот се случил утрово во 00:30 часот, кога пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се К.К.(30) и М.М.Б.(38) двајцата од Р.Полска затоа што според пријавеното учествувале во нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу нив и женско лице С.Т.(19) од Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини