Полицијата трага по 17-годишна девојка која побегнала од дома

од Stefanija Kuzmanovska
352 прегледи

На 07.12.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Прилеп Е.А.(40) од с.Лажани, прилепско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Е.А.(17). По кажување на пријавителот, таа заминала со Д.С. во с.Црквино, велешко, со кого била во љубовна врска, соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Слични содржини