Актуелно
Почетна / Хроника / Полицијата кај скопјанец нашла електричен парализатор

Полицијата кај скопјанец нашла електричен парализатор

При извршен преглед на Ј.Ѓ. (27) полицијата пронашла електричен парализатор. На улицата „Жехљане” во Скопје Ј.Ѓ. бил приведен поради сомневање за сторен прекршок од Законот за оружје.


По документирање на случајот, стои во соопштението, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

loading...