Актуелно
Почетна / Хроника / Полицијата регистрирала 357 прекршоци за 24 часа за неносење маски

Полицијата регистрирала 357 прекршоци за 24 часа за неносење маски

Мерката за носење лична заштита на лицето, изминатото деноноќие на територијата на целата држава, не ја почитувале 357 граѓани, соопшти МВР.

Од полицијата апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...