Актуелно
Почетна / Слајдер / Полициска акција во Синѓелиќ: Уапсено едно лице, кај кое е пронајдено пиштол и хероин

Полициска акција во Синѓелиќ: Уапсено едно лице, кај кое е пронајдено пиштол и хероин

Во скопското село Синѓелиќ утрово околу 6 часот од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „Застава“,со 9 куршуми, хероин и една дигитална вага.

Од МВР информираат дека е приведен С.А., а по документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...