Помош за 9-месечната Илина која има неуробластом

од Nikola Popovski

На 9-месечната Илина од Скопје ѝ бил дијагностициран Неуробластом (тумор на надбубрежната жлезда), па поради големината на туморот, таа морала да биде итно оперирана.

За среќа, операцијата поминала успешно, но таа ќе мора да продолжи да се лекува и да прима терапии.

Нејзиното семејство бара помош за олеснување на финансиските трошоци.

Да бидеме сите хумани и да и помогнеме на малата Илина.

Сметка за донација

210501745079422
НЛБ Банка АД Скопје
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

Сметка за донација од странство

IBAN CODE: MK 07210501745079422
SWIFT CODE: Tutnmk22
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

loading...

Слични содржини