Помпео му честиташе на премиерот Заев за новиот мандат

од Берта Китинска

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, му честиташе на премиерот Зоран Заев за новиот мандат и формирање на влада.

„Честитки до најновата земја-членка на НАТО и премиерот Зоран Заев за формирањето на нова влада“, напиша Помпео на Твитер.

Американскиот државен секретар на Твитер ја сподели и претходната честитка од амбасадорката на САД во земјава, Кејт Брнз.

 

 

loading...

Слични содржини