Поп ја смируваше ситуацијата пред Собрание и бараше ослободување на приведените (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Вечерва големи тензии и инциденти пред зградата на Собранието. Полициските специјалци мораа да интервенираат и да ја растераат насобрана топла демонстранти, при што беа уапсени неколку лица.

Во обид да се смири ситуацијата, се појави и еден поп, кој апелираше да се пуштат уапсените.

-Каде ви е командирот?Пуштете ги децата и повлечете се. Ние имаме друг заеднички непријател, не сме ние непријатели, изјави меѓу другото свештеното лице пред Собранието.

Слични содржини