Актуелно
Почетна / Локално / Поплавени улици во Пржино (ВИДЕО)

Поплавени улици во Пржино (ВИДЕО)

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, голем број на улици низ главниот град се поплавени.

Според најавите на метеоролозите и утре ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи во делови од земјата.

loading...