Поплави во Индија, загинати најмалку 24 лица (ВИДЕО)

од Milan1

Најмалку 24 луѓе загинаа во поплавите на југот на Индија, а меѓу загинатите има и пет деца. Се стравува дека бројот на смртни случаи може да расте со оглед на тоа што многумина се водат како исчезнати.

Обилните врнежи, што со денови не престануваат, предизвикаа и свлечишта, а воени хеликоптери превезуваат помош во погодените подрачја, каде луѓето се заробени.

Слични содржини