Актуелно
Почетна / Сцена / Поради зависност, Том Холанд го отстранил Инстаграм од својот смартфон

Поради зависност, Том Холанд го отстранил Инстаграм од својот смартфон

Британскиот актер Том Холанд, познат по улогата на Спајдермен, ја призна својата зависност од социјалните мрежи, пренесе „Е!“

Актерот тврди дека ја отстранил апликацијата Инстаграм од својот паметен телефон. Сепак, неговата сметка од 33 милиони следбеници е сè уште „активна“.

Холанд решил да се одмори од Инстаграм, бидејќи почнал да се „опседнува“ со апликацијата. Ова се манифестирало со фактот дека Том постојано бил заинтересиран за бројот на лајкови, мислења на претплатници и за животите на другите луѓе.

Актерот сфатил дека е фокусиран на животот на Инстаграм повеќе отколку на својот. Сега Том се обидува да се дистанцира од сето ова и ги насочил своите напори кон својата иднина. Актерот ќе поработел на самиот себе.

Том не се сомнева дека постигнувањето на животните цели носи вистинска среќа, а не виртуелна реалност.

loading...