Поранешната сопруга на Еди Марфи има 52 години и е вистинска бомба! (ФОТО)

од Берта Китинска

Таа ја знае тајната за убавиот изглед.

Кој би рекол дека оваа жена има 52 години и родила 5 деца?

Поранешната сопруга на Еди Марфи, Никол, може да стои рамо до рамо со девојките двапати помлади од неа. Благодарение на едноставните навики, таа ја доведе линијата до совршенство.

Токму поради овие навики, на кои таа строго се придржува, таа никогаш немала поголеми осцилации во тежината. Убедена е дека секој може да изгледа добро како неа само ако вложи малку напор.

Таа не беше секогаш љубител на фитнесот, но сè се смени по нејзината втора бременост, во која се здебели многу. Бидејќи килограмите не исчезнаа сами од себе, таа мораше да стори нешто.

“Кога првпат се породив, не ни размислував за вежбање. Не одев во теретана затоа што моето тело воопшто не се промени”, рече Никол.

„Сепак, по втората бременост, тежината остана и знаев дека морам да започнам да вежбам ако сакам да изгледам добро“.

Денес нејзината неделна рутина се состои од 5 до 6 посети на теретана каде комбинира кардио тренинзи со вежби за сила.Иако изгледа одлично во костим за капење во 6-та деценија, таа вели дека нејзината главна мотивација и причина е да оди во теретана и да се храни здраво.

Што се однесува до диетата, Никол следи диета што вклучува малку јаглехидрати и шеќери и е богата со протеини и растителни влакна. Таа не верува во ограничувачки диети, туку во урамнотежена исхрана.

loading...

Слични содржини