Пораз на Академија Пандев, Вардар сам на врвот

од Vladimir Zorba

Лидерот до ова коло во Првата македонска фудбалска лига тимот на Академија Пандев попладнево загуби на гостувањето во Велес кај Борец и го остави Вардар сам на врвот на табелата.

Резултати на четирите неделни натпревари од 12. Коло во ПМФЛ:

Борец – Академија Пандев 1:0
Македонија ЃП – Шкендија 0:0
Ренова – Шкупи 2:2
Силекс – Струга ТЛ 1:0.

Вчера Вардар го совлада Работнички со 2:0.

Табела: Вардар 27 бода, Академија Пандев 24, Шкупи 17, Македонија ЃП 17, Шкендија 15, Силекс 15, Струга ТЛ 14, Ренова 14, Борец 14, Работнички 10.

Слични содржини