Почетна / Глобално / Свет / Потресни снимки од болницата во Бејрут по огромната експлозија

Потресни снимки од болницата во Бејрут по огромната експлозија

Објавени се вознемирувачки и потресни снимка од болницата во Бејрут по вчерашната страшна експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а беа повредени 4.000.

На снимката се гледаат повредени лица кои крварат во ходниците во болницата, додека медицинскиот персонал брзаат да им помогне.

loading...