Актуелно
Почетна / Глобално / Балкан / Потврден првиот случај на коронавирус во Хрватска

Потврден првиот случај на коронавирус во Хрватска

Првиот случај на коронавирус е потврден во Хрватска, соопшти премиерот на земјата Андреј Пленковиќ.

-Во Хрватска имаме прв заболен од коронавирус. Утврдено е дека заболениот од коронавирус е во Загреб во Клиниката за инфективни болести. Станува збор за млад човек и со благ облик на болеста. Тој е изолиран и засега е добро, рече Пленковиќ.

loading...