Повеќе од еден час се чека на ГП Табановце за излез од државата

од Stefanija Kuzmanovska

Повеќе од еден час се чека на граничниот премин Табановце за излез од државата, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, како што информираат, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Слични содржини