Повторно се огласи братот на сопственикот на ПСЖ, што кажа сега за трансферот на Меси?

од Stefanija Kuzmanovska

ЛИОНЕЛ МЕСИ е новиот играч на ПСЖ, објавен пред два дена Калид бин Хамад Бин Калифа Ал-Тани, катарски шеик и брат на катарскиот емир Тамим бин Хамад Ал Тани, кој е сопственик на ПСЖ.

Меси потоа одржа проштална прес -конференција во Барселона, но не го потврди трансферот во ПСЖ. Тој само рече дека францускиот клуб е една од опциите што му се нудат откако стана слободен играч.

Сега Калид бин Хамад Бин Калифа Ал-Тани повторно проговори и се обиде да ги увери фановите, кои се прашуваат зошто Меси се уште не е претставен и кои залудно чекаат со часови на аеродромот втор ден по ред.

„Информациите за преговорите меѓу Меси и другите клубови се неточни. Се е договорено со ПСЖ и Меси ќе дојде во Париз во следните 72 часа“, напиша катарскиот шеик.

Слични содржини