Повторно силно невреме во Белгија: Водата носеше автомобили низ улиците (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Невреме повторно ја погоди Белгија и предизвика огромна штета, десет дена по поплавите во кои загинаа 36 лица.

Возилата во градот Динанту ги однесе поплавата и го блокираа преминот на железницата.

Свлечишта се регистрирани во провинцијата Валон Брабант, а во провинцијата Антверпен на северот од земјата, спасувачките служби добиле неколку повици за помош.

Слични содржини