Пожар во близина на населбата Дурутовец крај Велес

од Vladimir Zorba

Нов пожар избувна вечерва, овој пат во близина на населбата Дурутовец крај Велес.

Граѓани објавуваат фотографии на социјалните мрежи од пламените јазици.

Од Територијалната противпожарна единица во Велес интервенирале со две возила и пожарникари.

Слични содржини