Актуелно
Почетна / Македонија / Пожарникарите со брза интервенција, изгаснат пожарот на Рузвелтова

Пожарникарите со брза интервенција, изгаснат пожарот на Рузвелтова

По гаснењето на пожарот на Рузвелтова, на Фејсбук се огласи и Пожарната Скопје.

„Во 13:30 добивме дојава за ПОЖАР во Стан на 5 кат на ул.Рузвелтова. Интервенирано со 5 противпожарни возила. Пожарот е комплетно изгаснат во 14:00 брзата интервенција и професионалноста на дело секогаш за граѓаните“, пишуваат од Пожарната.

loading...