Позната актерка се удавила пред синот: Мама отиде да плива и не се врати

од Aleksandar Petrovski

Пејачката и актерка Наја Ривера (33) се удави пред својот четиригодишен син, јавуваат американските медиуми.

Таа изнајмила брод за езерото Пира во националниот парк во близина на Лос Анџелес, а потоа не е видена, а нејзиниот син им рекол на спасувачите:

– Мама отиде на пливање и не се врати.

Наја беше најпозната по улогата во серијалот „Glee“, а глумеше и во Beach Guardians и The Prince of Bel Air.
Нејзината последна фотографија, објавена вчера на нејзиниот профил на Инстаграм, е направена, најверојатно веднаш до езерото додека го гушкала синот, а актерката го ставила описот „Само ние двајца“.

 

View this post on Instagram

just the two of us

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on

loading...

Слични содржини