Актуелно
Почетна / Магазин / Позната јутјуберка направи список на 60 работи што можете да ги правите во карантин (ВИДЕО)

Позната јутјуберка направи список на 60 работи што можете да ги правите во карантин (ВИДЕО)

Блогерката и јутјуберка Калин Николсон, попозната по прекарот Koze, веќе подолго време е популарна поради нејзините совети за живот.

Затоа не е изненадувачки што оваа 25-годишна Канаѓанка решила да вложи посебен напор кога станува збор за совети за најдобро време поминато дома, особено сега кога речиси цел свет е во карантин.

Поточно, таа наведе дури 60 совети за забава по дома во нејзиното видео на YouTube, и ова се некои од нив:

1. Започнете да читате книги што ги одложувате некое време.

2. Започнете да играте нова игра.

3. Обидете се да напишете книга.

4. Обидете се со вашите вештини за фотографирање.

5. Совладајте нов рецепт.

6. Започнете да пишувате дневник.

7. Обидете се со TikTok.

8. Стартувајте ваши канал на YouTube.

9. Цртајте.

10. Започнете со вежбање јога.

Ако сакате да ги слушнете другите совети, слушајте ги и видете ги во видеото подолу.

loading...