Позната манекенка прошета во необична модна комбинација, удобноста на прво место (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Манекенката Ирина Шајк е позната по својот совршен изглед. Познатата убавица се грижи кога станува збор за изгледот, а тоа значи здрава исхрана, хидратација, што го гледаме од скоро сите нејзини фотографии што се направени на улица, на кои таа секогаш носи шише вода со себе.

Меѓутоа, кога станува збор за стилот на облека, приватно, кога не е на должност, Ирина скоро секогаш ја става удобноста на прво место. Обично се појавува во јавноста во парчиња кои прикажуваат едноставност, и на прв поглед може да се види дека се удобни и практични.

Сепак, овој пат таа направи мал излез од зоната на удобност. Манекенката излезе на прошетка, кога беше фотографирана на улица во Њујорк. Носеше долг светлосин капут, кој изгледа како колеџ јакна, но е многу подолг со буква на него. Под ова носеше елегантна бела кошула и црни памучни хеланки. Носеше длабоки црни чизми од кожа. Сè заврши со торба што беше во иста боја како и буквата на палтото.

Слични содржини