Актуелно
Почетна / Сцена / Познатата Кејт Бланшет се исекла со моторна пила! (ФОТО)

Познатата Кејт Бланшет се исекла со моторна пила! (ФОТО)

Австралиската актерка Кејт Бланшет (51) се исекла со моторна пила за време на реновирањето на нејзиниот дом во Источен Сасекс, Лондон!

Двократниот добитничка на Оскар се исекла на главата додека го користеше овој уред, а за чиста среќа помина без трагични повреди и остана жива.

Кејт ги откри овие информации во интервју со поранешната премиерка на Австралија, Џулија Хилиард.

Говорејќи за инцидентот, актерката изјави дека било многу „возбудливо“.

– Добро сум. Вчера имав мала несреќа со моторна пила, што звучи многу, многу возбудливо, но не беше. Освен мал дел на главата, јас сум во ред – истакна таа.

Погледнете ја крвавата слика на познатата актерка:

loading...