Познатата турска актерка која Македонците ја обожаваат исчезна по земјотресот: „Таа е под урнатините, се сомнева на најлошото“

од Radmila Tasevska
1,3K прегледи

Џансу Дере исчезна по силниот земјотрес што ја погоди Турција.

Популарната актерка одигра голем број улоги по кои и е позната на публиката ширум светот.

Како што пишуваат турските медиуми, Жансу Дере наводно е под урнатини бидејќи со денови нема ни трага ни глас од неа, па се мисли на најлошото.

Пошироката јавност и локалните медиуми дополнително ја загрижи фактот што ниту семејството на популарната актерка сè уште не се изјаснило за овие наводи.

 

Од друга страна, нема потврда дека Џансу Дере во тоа време се наоѓала на југот на Турција.

Актерката последен пат беше активна на Инстаграм на 5 јануари кога објави фотографија.

Атрактивната актерка одигра голем број забележителни улоги во бројни популарни турски серии кои се емитуваа и во Македонија.

Таа глумеше во познатата серија „Езел“, а ја толкуваше улогата на Ејшан Атај, која беше најголемата љубов на главниот лик Езел, кој го игра Кенан Имирзалиоглу. Таа ги играше главните улоги во сериите „Сила“ и „Сулејман Величествениот“, „Прељубникот“ и многу други.

Слични содржини