Пратениците пристигнуваат во Собранието, пред влезот им се мери температура (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Денеска напладне треба да се одржи конститутивна седница на новиот парламентарен состав по предвремените избори, кои се одржаа на 15 јули.

Пратениците претпладнево почнаа да пристигнуваат во Собранието, а во согласност со заштитните мерки, на сите им беше измерена телесната температура на влезот во зградата.

Новиот парламент ќе заседава во нова сала, под куполите на зградата на Собранието.

Конститутивната седница

Инсерти од влез во Собранието на денот на Конститутивната седница

Публикувахте от Собрание на Република Северна Македонија в Вторник, 4 август 2020 г.

 

loading...

Слични содржини