Пред 32 години снимен е филмот „Сам дома“: Еве како денес изгледаат познатите актери (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Поминаа 32 години од снимањето на познатиот филм „Сам дома“. Тогаш веројатно никој не можеше да претпостави дека овој филм ќе се гледа повеќе од три децении подоцна и дека ќе стане асоцијација со Божиќ и празници.

Меколи Калкин почнал да глуми кога имал само четири години и на сите им е добро познат поради ова преслатко момче од екранот.

Неговиот подоцнежен живот беше многу турбулентен, а поради популарноста што ја стекнал во детството, подоцна имал проблеми со пороците.

Џо Пеши и Даниел Стерн се прославија играјќи не толку паметни крадци во популарниот филм.

Иако Хари и Марв ги паметиме како млади ликови, денес и двајцата се постари и изгледаат многу поинаку отколку пред 32 години, кога беше објавен првиот дел од овој филм.

Џо Пеши го глумеше Хари, кој го сочинуваше познатото дуо со Марв, а денес има 79 години. По богатата актерска кариера се пензионира во 1999 година и оттогаш само повремено се појавува во филмови.

Даниел Стерн денес има 65 години. Освен со глума, тој се занимава и со пишување сценарија и режија, а една од последните улоги му е во серијата „Шрил“.

Слични содржини