Пред да биде примен во болница, Тозовац ПРИМИЛ ВАКЦИНА против корона

од Vladimir Zorba

Легендата на српската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во ЦБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград поради корона и пневмонија, а како што дознава „Блиц“, претходно примил вакцина против маѓепсан вирус.

Како што дознава „Блиц“, славниот пејач има пневмонија и не се јавува никому во текот на овој ден, а претходно примил две дози од вакцината – вакцина и ревакцинација.

Тозовац бил ревакциниран пред седум дена.

Неговото семејство претходно беше погодено од трагедија, откако мајката на неговата сопруга почина пред околу две недели. На 92-годишна возраст, таа ја изгуби битката со коронавирусот.

loading...

Слични содржини