ПРЕД НАС Е МОЌЕН АСТРО ПЕРИОД! 2 знака ги очекува промена

од Берта Китинска

Периодот на младата месечина, од 25 септември, за време на владеењето на Вагата, означува нов почеток и напредок и на љубовно поле и на работа за повеќето членови на Зодијакот, велат астролозите.

Младата месечина промовира комуникација, социјални и љубовни врски. Сезоната на Вага ви нуди можност да го направите посакуваното купување, убави изненадувања, добро расположение.

Родените во знакот Вага најмногу промени на подобро ќе почувствуваат кога станува збор за љубовниот живот и Јарецот во деловната сфера, предвидуваат астролозите.

За родените во знакот Овен и Рак ова не е поволен момент за големи одлуки, па затоа им се советува да не брзаат и да ги одложуваат важните работи.

Слични содржини