Пред пропаѓање трансферот на Рабио во Манчестер Јунајтед

од Vladimir Zorba

Трансферот на Адриен Рабио од Јувентус во Манчестер Јунајтед може да пропадне, пренесуваат медиумите во двете земји.

Двата тима ја договорија сумата за трансферот веќе на почетокот на неделата, но потоа преговорите влегоа во круг кога беа во прашање разговорите меѓу шефовите на тимот и неговата мајка Вероник, која е и негов агент.

Таа побара значително зголемување на платата на играчот од средниот ред, што не му се допадна на раководството.

Рабио моментално заработува 7 милиони евра во Јувентус, но таа побарала неговата нова плата да биде 10 милиони плус бонуси. Токму овие барања во оваа фаза го одложуваат комплетирањето на зделката, а од „Олд Трафорд“ не мислат дека ќе попуштат на уцените и може да се повлечат доколку барањата на Рабио не бидат намалени неговата мајка.

Слични содржини