Пресметка меѓу навивачите на Брегалница и Тиквеш, интервенираше полицијата (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Пред почетокот на натпреварот помеѓу првопласираната Брегалница и второпласираниот Тиквеш, двајцата главни кандидати за пласман во Првата лига, двете навивачки групи се сретнаа на кружниот ток пред стадионот „Градски“ во Штип и почнаа физичка пресметка која за среќа траеше кратко откако интервенираше полицијата.

Слични содржини