Актуелно
Почетна / Хроника / Претепан келнер бидејќи побарал од гостин да носи маска

Претепан келнер бидејќи побарал од гостин да носи маска

Од МВР соопштија дека на 11.08.2020 во 15.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, пред угостителски објект, по претходна расправија околу носење на заштитна маска, П.У.(49) од Скопје кој бил вработен во објектот, бил физички нападнат од Л.М.(70) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

loading...