Претрес во домот на поранешниот украински МВР поради хеликоптерската несреќа

од Stefanija Kuzmanovska

Поранешниот министер за внатрешни работи на Украина, Арсен Аваков, објави дека членови на службата за безбедност денеска извршиле претрес во неговата куќа во рамки на истрагата за набавка на хеликоптер „Ербас“, пренесува „Украинска правда“.

„Украинска Правда“ го цитираше Аваков дека претресот на неговата куќа е поврзан со неодамнешната несреќа на хеликоптер Ербас, пренесува „Ројтерс“.

„Тие ги проверија договорите со Ербас од пред шест години“, рече Аваков.

Слични содржини