Претрес во Куманово, запленети пиротехнички средства

од Vladimir Zorba

На 17.12.2021 во 14.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.М.(31) од Куманово.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со над 500 парчиња пиротехнички средства – петарди.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини