Претседателката на Европската комисија стана баба (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, стана баба. Радосната вест ја соопшти објавувајќи фотографија на Инстаграм со новороденчето.

Фотографијата е проследена со кратка порака: „Колку магичен момент. Моето прво внуче“, напиша таа.

Слични содржини