Претседателот на Барселона поднесе оставка

од Stefanija Kuzmanovska

Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу ја напушти функцијата, објавија шпанските медиуми.

Шефот на каталонскиот клуб долго време одбиваше да поднесе оставка, но денес тоа го стори заедно со другите директори на клубот.

Одлуката е донесена по итен состанок на раководството. Доаѓа само еден ден по изјавата на Бартомеу дека не гледа добра причина за оставка.

loading...

Слични содржини