Претседателот на Независниот синдикат на полицијата позитивен на Ковид-19

од Берта Китинска

Претседателот на Независниот синдикат на полицијата, Гоце Делчев на својот Фејсбук профил напиша дека е позитивен на Ковид 19.

-За жал корона тестот кажува дека сум позитивен. Ми се случи прв пат во живот температура 38,2 и корона денот на првите симптоми 7 јуни. Сомнителен контакт со заразено лице од корона на 26 мај, напиша Делчев.

Слични содржини