Претседателот на САД : „Јас гласав за типот по име Трамп“

од Берта Китинска

„Јас гласав за типот по име Трамп““, им рече американскиот претседател на новинарите по напуштањето на избирачките места на Флорида.

Претседателот на САД, Доналд Трамп гласаше пред претседателските избори во САД.

“Само што гласав! Ова е  голема чест “, напиша Трамп на Твитер.

Да потсетиме, претседателските избори во САД се одржуваат на 3 ноември, а граѓаните имаат можност да гласаат за демократот eо Бајден и републиканецот, сегашен претседател, Доналд Трамп.

loading...

Слични содржини