Преживеа терористички напад, а потоа ја „дотолчи“ смртта на бившиот: Пејачката конечно објави среќни вести

од Vladimir Zorba

Пејачката Ариана Гранде на социјалните мрежи објави дека се верила со своето момче, агентот за недвижнини Далтон Гомез. Таа објави серија приватни фотографии со новиот избраник, и покажа дијамантски прстен на левата рака.

Заедно со објавата, таа исто така напиша: „Засекогаш и уште малку“.

Една од моментално најпопуларните пејачки на помладата генерација, 27-годишната Гранде веќе некое време е во врска со Гомез кој исто така е во дваесетите години. Но, за разлика од претходните врски со познати личности, како покојниот рапер Мек Милер и комичарот Пит Дејвидсон, таа ја чува оваа врска подалеку од љубопитните погледи на јавноста.

– Тие се многу среќни заедно, и сите членови на нивните семејства се пресреќни за развојот на оваа врска – изјави извор близок до семејството.

Инаку, Аријана првпат се сврши со комичарот Пит Дејвидсон пред две години. Врската не траеше долго, а Пит, покрај менталните проблеми, како причина за конечниот колапс го наведе и фактот дека Гранде била сериозно погоден од смртта на раперот Мек Милер.
Врската помеѓу Аријан и Пит веќе некое време ги исполнува колоните на светските медиуми и поради фактот што Пит раскина со својата долгогодишна девојка Кази Дејвид, ќерка на комичарот Лери Дејвид, творецот на „Сајнфелд“, поради Аријана.

Сето ова беше дел од тешкиот период за Гранде, откако во 2017 година, исламистичка терорист уби 23 лица и сериозно повреди 800 на нејзиниот концерт во арената во Манчестер. Голем број деца беа меѓу повредените, а ова беше забележано како прв самоубиствен напад во Велика Британија по бомбашкиот напад во Лондон во 2005 година.

Слични содржини