Актуелно
Почетна / Македонија / При ископ на гробно место, вработен во погребално во Бутел пронашол граната

При ископ на гробно место, вработен во погребално во Бутел пронашол граната

Вработен во погребалниот сервис Бутел вчера во полицијата пријавил дека на гробиштата од црквата Св.Никола во селото Мирковци, додека копал за гробно место, пронашол граната.

Од полицијата информираат дека гранатата била со должина од околу 30 сантиметри.

Увид бил извршен, а гранатата била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

loading...