Принцот Хари е голем пријател на првата дама на Америка, а сега излегоа детали за врската

од Vladimir Zorba

Принцот Хари се вклучи во американската политика во неколку наврати во последните неколку месеци, што предизвика негодување кај многу Британци, а некои веќе коментираа дека тоа не е добро. Деталите за пријателството на Хари со новата прва дама на Америка Џил Бајден сега излегоа на виделина.

Нивното пријателство започнало уште пред седум години, додека Хари извршувал кралски должности како британски принц. Тие се состанаа во Вашингтон и иако имаше 33-годишна разлика меѓу нив, тие веднаш се поврзаа заради нивните интереси во војската. ТогашЏил беше и на Инвиктус игрите во Лондон, по што тие одржуваа контакт.

Џlо Бајден дури во неколку наврати се пошегувал дека принцот поминувал премногу време со неговата сопруга, а дуото очигледно пронашло многу заеднички интереси за кои разговарале со часови. Тие останаа во добри односи, а Британците сега се загрижени дека Хари ќе се вклучи во американската политика многу повеќе отколку што се очекуваше.

Сè започна откако тој и Меган Маркл ги повикаа американските граѓани да излезат на гласање, а нивното видео подразбира напад врз Доналд Трамп. Трамп одговори дека не е голем обожавател на Меган и му посака среќа на Хари со неа, бидејќи како што рече, ќе му треба.

loading...

Слични содржини