Приведен дилер од Тетово

од Andreja Salpe

Денеска (02.04.2021) во 10.15 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Ш.Р.(44) од Тетово, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Тој бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Слични содржини