Приведен дилер од тетовско, пронајдена дрога

од Vladimir Zorba

На 11.06.2021 во 20.20 часот од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Тетово во с.Лешок, во близина на бензиската пумпа, бил лишен од слобода М.Ч.(30) од с.Непроштено, кај кого при преглед биле пронајдени четири пакувања марихуана.

При преглед на неговото патничко возило „опел астра“, со тетовски регистарски ознаки, М.Ч. се обидел да избега. Во знак на предупредување од страна на полициски службеници во воздух биле испукани два проектила од пиштол, а тој набрзо бил фатен и приведен.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични содржини