Приведен дилер во Штип, пронајдена дрога

од Vladimir Zorba

На 25.12.2021 од 14,05 до 15,25 часот од страна на полициски службеници од ОНТДО-СВР-Штип, по претходна судска наредба од Основен суд Штип, извршен бил претрес во домот на М.П.(37) од Штип.

При претресот биле пронајдени 11 пакувања со бела прашкаста материја, 135.000 денари, 4.380 евра, 130 фунти, 50 франци и два мобилни телефони за кои постои основи на сомнение дека потекнуваат од извршено кривично дело.

Пронајдените предмети биле одземени од М.П., а тој бил лишен од слобода и по целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, соопштија од МВР.

Слични содржини