Приведен криминалец баран со потерница

од Milan1

Денеска (28.11.2021) во 13.30 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на ул.Јужноморавски бригади во Скопје го привеле И.М. (26) од Сингилиќ, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување мерка притвор, а во врска со член 418Б.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа, информираат од МВР.

Слични содржини