Приведен кумановец за издржување на затворска казна од 12 години

од Andreja Salpe

Денеска во 13.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово.

Тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години. Лицето е приведено и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната, информираат од МВР.

Слични содржини