Приведен кумот на Никола Груевски, отворена е истрага за плацевите на Водно

од Берта Китинска

МВР утрово го приведе Ристо Новачевски, кум на поранешен премиер Никола Груевски .

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција Новачевски, е приведен за истрагата за плацевите на Водно каде со група луѓе е осомничен за сторено кривично дело перење пари.

loading...

Слични содржини