Приведена 25-годишна девојка од Србија

од Milan1

Ноќеска (22.10.2021) околу 01.30 часот, во акциска контрола спроведена од полициски службеници на МВР во угостителски објект во  гостиварски Добридол, приведена е 25-годишната Т.Г. од Република Србија, поради сомнение за нелегален престој.

Таа е задржана во полициската станица Гостивар за натамошна постапка, информираат од МВР.

Слични содржини